Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

WordPress – dlaczego ten system zarządzania blogiem jest tak popularny

Wiele osób jest świadomych tego, jak ogromnie dużo rozmaitych informacji aktualnie jest dostępna w internecie. Wiele osób też doskonale wie, że nie można bezkrytycznie ufać wszystkiemu, co zostanie znalezione. W naszym kraju obecnie legalnie funkcjonuje prawie milion stron, mających bardzo zróżnicowaną tematykę. W praktyce każda osoba może uruchomić taką stronę, ponieważ koszt tego jest naprawdę nieduży. I mając taką stronę publikować praktycznie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Sytuacja ta dotyczy zarówno prywatnych osób, jak też firm, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. O ile za treści niedozwolone przepisami, na przykład takie jak propagowanie przemocy albo obrażanie innych ponieść można konsekwencje, to w przypadku nierzetelnych lub nieprawdziwych rzeczy już takie konsekwencje rzadko kiedy autora spotykają. A takie sytuacje wynikać mogą z paru rzeczy. Po pierwsze sporo osób posiadających własne strony nie przykłada specjalnej uwagi na to, co na nich umieszcza.

Lecz zdarzają się coraz częściej przypadki, że dane treści mają służyć manipulowaniu społeczeństwem, powodowaniem lęków, niepokojów czy nienawiści do jakiś grup. Takie działania są zaplanowane, celowe i wykonywane przez ludzi, którzy w tym mają jakieś swoje wymierne cele. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby nie ufać wszystkiemu, co znalezione zostanie w internecie. Niestety wiele osób tak robi, podchodząc bezkrytycznie do tego, co przeczytają, przez co ktoś nimi zaczyna manipulować.

Zresztą od jakiegoś czasu można usłyszeć o fake newsach, czyli informacjach nieprawdziwych, lecz z powodu swojej formy i treści wywołujących określoną reakcję czytelników. Walka z czymś takim nie jest łatwa, bowiem w wielu przypadkach trudno w pierwszej chwili jest określić, czy coś jest faktycznie prawdziwe, czy jednak nie. Dlatego też najlepiej jest korzystać pewnych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których można być pewnym, że zawierają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]