Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czemu blogi na WordPressie cieszą się taką popularnością

Blogi od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, jak widać po statystykach, spory procent wszystkich internetowych stron ma właśnie taką formę. A nie ma lepszego narzędzia na tom, aby swój blog uruchomić, niż WordPress. Co też łatwo zrozumieć, jeżeli się przyjrzy możliwościom tej platformy. Po pierwsze jest całkiem darmowy, nie trzeba nic za niego płacić. To bynajmniej nie oznacza, że nie poniesie się żadnych kosztów, lecz są one niewielkie.

Na przykład można zakupić jakiś motyw graficzny, ale wcale nie ma takiej konieczności. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może też skorzystać z bezpłatnych, wówczas jedynie będzie musiał zgodzić się na odnośnik do serwisu autora. Kolejnym wydatkiem będą hosting oraz domena, jeżeli ktoś się zdecyduje na założenie takiego bloga pod własnym adresem. Wówczas liczyć się trzeba z wydatkiem około 300 złotych rocznie, ale to będzie naprawdę niedużo w porównaniu z tym, gdyby trzeba było wykonać taki serwis praktycznie od zera. Kolejnym bardzo dużym plusem WordPressa jest szybkość i łatwość instalacji.

Osobie, która już posiada jakieś doświadczenie nie zajmie to raczej więcej niż kilkadziesiąt minut, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, żeby publikować pierwsze wpisy. Poza tym na większości hostingów instalację WordPressa dostaje się w pakiecie, bez konieczności robienia czegokolwiek. Wszystko jest dostępne w panelu administracyjnym, i w ciągu kilku minut da się uruchomić działający serwis. Z pewnością duża popularność tej właśnie platformy bierze się także z faktu, że jest ona bardzo przyjazna pod kątem pozycjonowania.

Przy odpowiednim skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a poza tym bardziej zaawansowani użytkownicy dp dyspozycji mają szereg wtyczek, za pomocą których kompleksowo mogą zarządzać wszystkimi linkami. W świetle tych zalet bardzo łatwo zrozumieć, że wiele blogów, takich jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, zostało opartych właśnie na WordPressie, bo to rozwiązanie jest skuteczne, tanie i dające dużo możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2024 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]