Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Odpowiednie bezpieczeństwo na placu budowy – jakimi sposobami można o nie zadbać

Statystyki wypadków pokazują, że budowy są jednymi z miejsc o największym zagrożeniu. Z tego też powodu tak duże znaczenie ma to, aby wszyscy pracodawcy umieli zadbać o należyte zabezpieczenia, zarówno związane z samym terenem jak również bezpośrednim zabezpieczeniem pracujących ludzi. Ogromne znaczenie ma także wiedza i świadomość tych ostatnich, z czym niestety bardzo różnie bywa.

Przepisy prawa mówią wprost, żeby każda pracująca osoba posiadała aktualne szkolenia BHP w zakresie czynności, jakie wykonuje. Ale dysponowanie szkoleniem a później przestrzeganie tych zaleceń to dwie różne rzeczy. Nadal sporo wypadków bierze się z różnego rodzaju zaniedbań czy też nawet łamania przepisów, z tego też powodu tak ważne jest też przypominanie tego swoim ludziom. Zabezpieczenie terenu budowy to między innymi jego dokładne zagrodzenie oraz zaznaczenie wszystkich niebezpiecznych miejsc. Trzeba także wyznaczyć drogi do bezpiecznego poruszania się, a także podciągnąć prąd elektryczny i wodę. Przy pracach na większych wysokościach konieczne będzie użycie zabezpieczeń w postaci desek krawędziowych oraz balustrad. Następną bardzo ważną sprawą jest odzież BHP, jaką pracodawca ma zagwarantować wszystkim swoim pracownikom.

Odzież taka powinna być wytrzymała i mocna, tak aby wytrzymała odpowiednio długo trudy codziennego pracowania, lecz pasuje żeby była też funkcjonalna i praktyczna. W przypadku butów obowiązkowo powinny posiadać one wzmocnione noski, chroniące przed uderzeniami nawet cięższych rzeczy, na przykład takich jak cegły czy pustaki ceramiczne. Głowa chroniona musi być obowiązkowo przez kask z atestem, jaki należy cały czas nosić. Przy wielu pracach potrzebne będą rękawiczki, ale nie są one zawsze wymagane. Podobnie jak okulary ochronne, zabezpieczające oczy przed rozmaitymi materiałami mogącymi do nich wpaść. Takie okulary warto stosować nawet przy pracach z pozoru dość bezpiecznych, typu tynki czy malowanie. Wiele osób o tym zapomina, a później oni kończą u lekarza z zachlapanymi farbą oczami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2024 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]