Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie plusy niesie za sobą uruchomienie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie wiąże się z potrzebą podejmowania wielu poważnych decyzji. Lecz żeby takie decyzje podjąć, to należy posiadać odpowiednie informacje, na których można się oprzeć, a do tego celu niezbędne jest korzystanie z rozmaitych narzędzi analitycznych. Od lat najbardziej popularnym jest google analytics, jakie całkiem niedawna doczekało się całkiem nowej odsłony, dającej nieznane do tej pory możliwości. Mimo że nazwa prawie się nie zmieniła, bowiem nowe narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie odmienny produkt, nie mający wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Całkowicie odmienne jest również podejście do analizowania, według pomysłu Google to ten właśnie kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Po pierwsze google analytics 4 dla sklepu oparto na strumieniach danych, bez używania cookie oraz pozostałych danych identyfikacyjnych. Analizie podlegają nie odsłony, jak do tej pory to miało miejsce, lecz zdarzenia, co daje znacznie więcej elastyczności. Co istotne,analiza ta będzie dotyczyła nie tylko internetowych serwisów lecz również aplikacji, jakie wykorzystuje rosnąca ilość właścicieli smartfonów.

Od strony panelu zarządzania także zaszły duże zmiany. Najnowsza usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, którymi mogą być właśnie wspomniane wcześniej internetowe strony oraz aplikacje. Nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby przyzwyczajone do starego z pewnością zauważą od razu brak niektórych raportów, jakie usunięto lub przeniesiono w inne miejsce. Zupełną nowością jest chociażby prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Posiadacze stron, których będzie interesować audyt analityki internetowej, sami się mogą zająć instalacją tych narzędzi, a mogą też do tego celu wynająć specjalistyczną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 znaleźć można na przykład w serwisie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/, jeżeli kogoś interesować będzie ta tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]