Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz bezprzewodowy?

Dużą popularnością cieszy się odkurzacz pionowy. Zalety tego praktycznego urządzenia, które jest bezprzewodowe, zajmuje mniej miejsca niż sanki i jest zawsze gotowe do uporania się z kurzem, nie umknęły uwadze konsumentów. Ale jeśli nie chcesz się rozczarować, musisz wybrać mądrze.

Od kilku lat odkurzacz pionowy jest jedną z gwiazd rynku AGD. Przy zaledwie 17% francuskich gospodarstw domowych wyposażonych w ten sprzęt (według badania Kantar dla Gifam), wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość. Zwłaszcza, że urządzenie to robi coraz większy postęp pod względem skuteczności odkurzania, autonomii, ergonomii i technologii.

Przedziały cenowe są szerokie, a oferta szczególnie bogata. Należy się spodziewać, że za model podstawowy zapłacimy od 150 do 200 euro, ale ceny mogą wzrosnąć do ponad 1000 euro. Oto kilka kluczowych kryteriów, które pozwolą dokonać właściwego wyboru, w zależności od domu, przyzwyczajeń i potrzeb.

Odkurzacze bezprzewodowe: wybór właściwego rozmiaru i marka Dyson

To pierwsze pytanie, które należy sobie zadać przy wyborze. Jakiego rodzaju odkurzacza oczekujesz: jednofunkcyjnego modelu do mycia podłóg czy znacznie bardziej uniwersalnego odkurzacza wielofunkcyjnego?

Wielofunkcyjne Dyson (lub uniwersalne) odkurzacze pionowe mogą być używane do czyszczenia podłóg, a także wysokich powierzchni poprzez odwrócenie odkurzacza Dyson do góry nogami i umieszczenie rury ssącej w górze. Aby wyczyścić powierzchnie na średniej wysokości, wystarczy odłączyć rurę ssącą i podłączyć jedno z dołączonych małych akcesoriów. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,16941453.html

Nie dziwi więc, że wielofunkcyjne odkurzacze pionowe są droższe.

Urządzenie łatwe w obsłudze to Dyson!

Jeśli to możliwe, radzimy obsłużyć urządzenie przed zakupem. Połączenia między rurą ssącą a akcesoriami mogą być czasem trudne. Czasami operacja przełączania z trybu czyszczenia podłogi na tryb odkurzacza ręcznego nie jest tak intuicyjna. To samo dotyczy elementów sterujących w Dyson, które powinny być łatwe w użyciu, aby zmienić tryby, uruchomić/zatrzymać urządzenie itp.

Waga – kryterium, którego nie należy pomijać

Format odkurzacza pionowego (zwłaszcza modeli wielofunkcyjnych) oznacza, że przenosisz prawie cały ciężar urządzenia, ponieważ bateria, kolektor, silnik i blok filtra są umieszczone w górnej części rury ssącej, na poziomie uchwytu.

Podczas długich sesji sprzątania odkurzacz może więc obciążać ramię. Dlatego waga jest kryterium, którego nie należy lekceważyć, zwłaszcza jeśli odkurzacz ma być głównym urządzeniem w domu.

Odkurzacze: “właściwa” autonomia

Ponieważ te odkurzacze są bezprzewodowe z Dyson i zasilane baterią, ważne jest, aby sprawdzić ich autonomię. Różni się ona bardzo w zależności od urządzenia: niektóre modele obiecują około 1 godziny autonomii, podczas gdy inne działają tylko przez około dwadzieścia minut.

Jeśli chodzi o to kryterium, większość producentów reklamuje autonomię na poziomie “do X minut”. Jest to jednak najwyższa autonomia, w trybie najmniej energochłonnym, czyli przy najniższej mocy ssania i bez akcesoriów silnikowych.

Na przykład, urządzenie, które zapewnia 60 minut autonomii z dyszą do mebli w trybie “eco”, może zobaczyć, że jego autonomia zmniejszy się o połowę, jeśli podłączysz turboszczotkę z silnikiem i przełączysz na wyższą moc ssania, aby wyczyścić podłogi. Jeśli jest to wskazane, sprawdź autonomię obiecaną w każdym trybie, aby uniknąć rozczarowania.

Aby dokonać właściwego wyboru, weź również pod uwagę powierzchnię swojego domu i sposób użytkowania. Jeśli jest to urządzenie uzupełniające do odkurzacza kanistrowego, prawdopodobnie będziesz potrzebował mniejszej autonomii.

Wyraźne wskazanie zakresu

Niektóre odkurzacze pionowe mają wyświetlacz, który pokazuje dokładny czas pozostały do końca sprzątania. Urządzenia te umożliwiają również ocenę ilości dostępnego czasu ssania przy zmianie akcesoriów lub trybów, ponieważ wyświetlana autonomia jest oceniana w czasie rzeczywistym.

Proszę zwrócić uwagę: Mniej zaawansowane urządzenia wyświetlają procent lub ewentualnie kilka kontrolek, które dają tylko krótkie pojęcie o pozostałej autonomii.

Należy również pamiętać, że przy odkurzaczu pionowym mogą zmienić się nawyki związane z czyszczeniem. W przeciwieństwie do odkurzacza kanistrowego, który trzeba wyjąć z szafki, złożyć i podłączyć do prądu, odkurzacz kijowy jest zwykle umieszczany na swojej podstawie lub uchwycie ściennym, ładowany i gotowy do użycia w każdej chwili. Oznacza to, że mamy tendencję do częstszego odkurzania, ale przez krótszy czas.

Jeśli jednak obawiasz się, że podczas dłuższych sesji sprzątania zabraknie Ci pary, możesz zdecydować się na odkurzacz z wymienną baterią lub nawet taki, który jest wyposażony w drugą baterię. Dzięki temu zawsze można mieć drugi akumulator naładowany, a tym samym podwoić autonomię.

Modele z wymienną baterią są coraz częstsze i bardzo je polecamy. Oprócz czasu pracy na baterii, jest to prawdziwa zaleta pod względem trwałości: jeśli bateria zmęczy się przez lata, można ją łatwo wymienić.

Jaką moc ssania wybrać?

Producenci informują o mocy ssania w Airwatach (AW, stosunek między przepływem powietrza, ssaniem i zużyciem). W zależności od modelu pomiar ten waha się od około 100 AW do 250 AW.

Jest to ważna wskazówka, czy urządzenie zapewnia mocne ssanie, ale równie ważne dla skutecznego i wygodnego odkurzania są akcesoria.

Dlatego upewnij się, że wybierasz odpowiednie akcesoria do pokrycia podłogi i potrzeb. Zacznij od szczotek do czyszczenia podłóg. Jeśli masz wykładziny lub dużo dywanów, wybierz turboszczotkę z silnikiem (z rzędami włosia).

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2024 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]