Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Epilacja laserowa – na czym polega oraz czemu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu używany jest szczególny diodowy laser, jaki przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb cery całkiem uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak nazywanego anagenu – znacznie więcej na pedicure katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej ma okazję być usuwanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, jakkolwiek do w większości wypadków epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi i ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

By skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg należy przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem wymaga się odpowiedniego przygotowania – wymagane jest wobec tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest na wskroś bezbolesny, nie wymaga w związku z tym stosowania preparatów znieczulających czy też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może wrócić do domu. Istnieją niemniej jednak miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez parę dni niezbędne jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]