Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
wtorek, 23 lipca

Czy opłaca się podawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Naturalna medycyna od bardzo dawna wykorzystuje z powodzeniem właściwości wielu roślin leczniczych. To, co było dobrze znane już wieki temu, dzisiaj potwierdzają badania naukowe. Jak bowiem wykazano, w składzie mniszka lekarskiego jest wiele różnych witamin, minerałów czy czynnych substancji. Będzie to między innymi to witamina A, C i D, potas i żelazo, ale też flawonoidy i barwniki. Tak naprawdę do użycia nadają się wszystkie części tej rośliny, począwszy od liści i kwiatów, a skończywszy na korzeniach. Mniszek lekarski to bardzo popularna roślina, rośnie w dużej ilości miejsc, dlatego też i wykorzystywany jest często do karmienia roślinożernych zwierząt. Ale można też jego liście wysuszyć, i mieć do podawania w jesieni i zimie. Zresztą roślinę tę można bez żadnego problemu podawać również innym zwierzętom, również mięsożernym. Jeżeli ktoś chce, to może sam się zająć przygotowaniem, starczy na przykład pozbierać na pobliskiej łące liście i je w przewiewnym i suchym miejscu wysuszyć.

Rzecz jasna nie będzie również problemów, żeby takie zioło kupić w jakimś sklepie internetowym, ważne jest tylko, żeby to było jakieś sprawdzone jeśli chodzi o jakość oferowanego asortymentu. A w praktyce plusów podawania mniszka lekarskiego zwierzętom jest całkiem sporo. Jeśli będzie się to regularnie robić, to szybko zauważy się widoczną różnicę. W roślinie tej występują liczne wcześniej wspominane odżywcze składniki, przez co wzmacnia ona odporność i może uchronić przed różnymi chorobami i schorzeniami. Pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego, ponieważ reguluje trawienie, a także oczyszcza ciało i z niego usuwa niebezpieczne toksyny. Mniszek mocno pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów i kości, a to potrzebne jest szczególnie starszym zwierzętom, które mogą w ten sposób dłużej być w dobrej formie i sprawne. Wspomnieć też warto o poprawie wyglądu skóry i sierści zwierzaka, jaka się staje gęstsza i ładniejsza, to jest między innymi rezultatem przeciwzapalnych i przeciwutleniających właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz