Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Wkłady do kominków – o czym trzeba pamiętać podczas wyboru

Kominki od dawna się cieszą ogromnym zainteresowaniem wśród posiadaczy domów. Nie tylko zapewniają one ciekawy klimat w zimie, lecz również mogą służyć jako skuteczny sposób ogrzewania. Żeby tak się jednak stało, to trzeba wybierać kominki do tego przeznaczone, czyli posiadające między innymi właściwe wkłady kominkowe kawmet. Aktualnie wśród tego typu wkładów najpopularniejsze są dwa rozwiązania, to znaczy żeliwne i stalowe. Oba mają jakieś wady i zalety, z którymi warto zapoznać się przez zakupem.

Z pewnością lepiej jest przeznaczyć jakiś czas na szukanie i nieco większą kwotę, lecz znaleźć model który idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo solidne i trwałe. Ze względu na właściwości tego materiału nagrzewają się nieco wolniej, ale też i przez dłuższy czas będą utrzymywać ciepło. Żeliwo jest jednak materiałem dość kruchym, z tego też powodu należy być ostrożnym z eksploatacją. Jeśli pojawią się jakieś gwałtowne skoki temperatur czy nierówne rozgrzanie, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki mogą popękać.

Takich problemów nie powinno być z wkładami stalowymi, które są znacznie odporniejsze na mechaniczne uszkodzenia. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, więc dla zwiększenia wydajności takie wkłady kominkowe Defro dodatkowo są wykładane w środku specjalnymi cegłami. W przypadku modeli stalowych wytwórcy dość często dokładają jakieś dodatkowe rozwiązania, których nie ma we wkładach żeliwnych, takie jak na przykład komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]