Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: szansa zrobienia testów na zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi możliwość przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne. Jeżeli w takim razie klient będzie podejrzewać u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do gabinetu może oczekiwać na konsultację, której towarzyszyć będzie diagnoza. Dodatkowo specjalista wyznaczy także, co trzeba zrobić potem, by konkretna osoba miała możliwość chwalić się dużą stabilizacją w dalszych latach. Test na depresję polecany jest tym bardziej w takiej sytuacji, kiedy u konkretnej osoby pojawiają się początkowe symptomy takiego zaburzenia albo gdy będą utrzymywały się one przez dłuższy okres czasu.

Ze strony placówki można też dowiedzieć się, jakie oznaki mogą poświadczyć o tym, iż ktokolwiek z bliskich osób będzie zmagać się ze stanami depresyjnymi. Wtedy można sugerować osobie z rodziny bądź przyjacielowi, że być może powinien konsultować się z ekspertami. Testy z zakresu psychologii pozwolą na sprawdzoną diagnostykę oraz najczęściej są głównym motywem dla kogoś, by miał chęć się leczyć.

Tym bardziej jest to ważne wówczas, gdy dana osoba nie widzi sensowności w tym że żyje. Eksperci ze wskazanej placówki publikują również test samowiedzy, opracowany na podstawie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Zawiera on dziewięć pytań, dotyczących stanu psychicznego w przeciągu mijających 2 tygodni. Jeżeli osoba która uzupełnia test odpowiada „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej niż 4 twierdzenia, to powinna od razu skonsultować się z psychologiem, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę.

Specjalista zrobi diagnozę bazując na Teście Becka. Jest ona powszechnie wykorzystywana w analizie nasilenia symptomów depresyjnych. Test Taki może być wykorzystany u osób w wieku od 17 do 80 lat. Jest pomocny w ocenianiu natężenia objawów depresji oraz może być stosowany indywidualnie lub dla większej liczby osób, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W poradni Spokój w Głowie specjaliści posługują się też pozostałymi narzędziami służącymi diagnozie, jak i ukazują pacjentom jak mogą oni sobie radzić w przypadku stwierdzenia zaburzenia. Klienci zapisywani są na długoterminową psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]