Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Laserowe czyszczenie jako świetna metoda czyszczenia elewacji

Wraz z upływem czasu na przedmiotach zaczynają być widoczne różnego rodzaju zanieczyszczenia. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy te przedmioty nie są używane, wtedy szybko zaczyna być widoczna na powierzchni rdza lub warstwa brudu. Aby dana rzecz mogła wrócić do użytku, to należy się tej warstwy w jakiś sposób pozbyć.

Przy metalowych elementach, z większą ilością rdzy, jeszcze do niedawna wykorzystywano głównie piaskowanie. Ta technika opiera się na tym, że zanieczyszczona powierzchnia danego elementu uderzana zostaje malutkimi kulkami ze stali, rozpędzonymi do dużej prędkości. Przez to znajdująca się na wierzchu warstwa nalotów i zanieczyszczeń zostaje skutecznie usunięta, aż do głównego materiału. Jednak z powodu tego, że jest to technika inwazyjna, to w niektórych przypadkach może dojść do niewielkich uszkodzeń struktury. Przy większości elementów żadnego znaczenia to nie będzie miało, ale są też takie, w przypadku jakich oczekiwania co do jakości są znacznie większe.

Wtedy znacznie korzystniejsze będzie czyszczenie laserem, ta technika jest znana na rynku od dłuższego czasu, a aktualnie zaczęła się cieszyć rosnącą popularnością. Wykorzystuje się w niej odpowiednie modele laserów, moc jakich da się bardzo precyzyjnie regulować, dopasowując ją do rodzaju materiału i powierzchni do czyszczenia. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie powoduje ono żadnych mechanicznych uszkodzeń. Jednocześnie prace wykonuje się dużo wygodniej i szybciej.

Nie ma konieczności demontażu poszczególnych elementów, jak to jest niezbędne przed piaskowaniem, a praktycznie wszystko można zrobić w dowolnym miejscu. Tym sposobem czyszczenie laserem znacznie lepiej się sprawdzi w większości przypadków, będzie wygodniejsze, sprawniej zrobione, a często również tańsze niż metoda piaskowania. Z uwagi na krótkie czasy impulsów czyszczone powierzchnie nie są nagrzewane, a wszystko przebiega bardzo cicho. Nie jest również przy nim nic potrzebne dodatkowo, na przykład sprężone powietrze, woda czy materiały ścierne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2024 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]