Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czemu neony ledowe zdobywają obecnie tak dużą popularność

{Niewiele osób jest świadomych, że tak popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze zaczęły się pojawiać już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma wieloletnią historię, która w rzeczywistości cały czas trwa. Klasyczne neony wykonywane są z rurek ze szkła napełnionych mieszanką gazów szlachetnych. W zależności od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to otrzymywano różne kolory światła. Takie neony na ścianę czy też instalowane na dachach i konstrukcjach robią bardzo duże wrażenie, lecz posiadają parę ważnych minusów. Po pierwsze produkcja ich jest dość pracochłonna, a do tego ze względu na wykorzystanie nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiegoś uszkodzenia czy awarii najczęściej danego elementu naprawić się już nie dało, tylko należało zrobić nowy. Dlatego też wydawało się, że taki reklamowy nośnik powoli zniknie z naszych ulic, kiedy na rynku się pojawiła technologia z diodami LED. Ledy jako źródło światła przebojem się wdarły

Prawie każdy z nas zapewne kojarzy świecące nocą barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad 100 lat ta forma reklamy ciągle się cieszy bardzo dużą skutecznością i popularnością, a dziś poprzez nowoczesne technologie możliwości jej znacznie się zwiększyły. Tradycyjne neony wykonuje się z rurek szklanych wypełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Jeśli do końców takiej rurki zostanie podłączone napięcie elektryczne, to pojawiają się wyładowania i gaz w rurce będzie świecił w odpowiednim kolorze.

Zapewnia to niesamowite efekty, widoczne z dużych odległości w każdych warunkach klimatycznych, ale produkcja takich neonów jest trudna i wymagająca. Z uwagi na wykorzystanie szkła nie mają one też dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia, tak więc z takich przyczyn to tania i szybka do instalacji forma reklamy. Dużo zmieniło się dzięki ledowej technologii, jaka pojawiła się kilkanaście lat temu i zyskała ogromną popularność. Takie neony led zaczęły być świetnym zastępstwem dla klasycznych rozwiązań, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są bowiem tańsze, łatwiejsze w produkcji, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i mogą dać nieograniczoną ilość kolorów.

Napis ledowy jest umieszczony w plastikowej rurce, którą jest znacznie łatwiej uformować na dowolny kształt w porównaniu ze szkłem, nie jest też ona narażona na stłuczenie przy przypadkowym uderzeniu. Ledowe neony potrzebują znacznie mniej energii, co w obecnym czasie ma duże znaczenie, technologia ta umożliwia też zastosowanie w zasadzie każdego koloru, jaki sobie zażyczy zamawiający.

Świetnie sprawdzają się zarówno w zastosowaniach wewnątrz budynków, jak również za nimi, jak klasyczne neony. Firmy które się wyspecjalizowały w wytwarzaniu tego typu neonów gwarantują dużą elastyczność jeśli chodzi o wzornictwo czy wymiary, dlatego też każdy może zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jaki będzie potrzebny. A który będzie ładnie świecił przez wiele kolejnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2023 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]