Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

co to są i w jaki sposób funkcjonują separatory tłuszczu

Odprowadzanie do ścieków wszystkiego, co tylko można bardzo szybko mogłoby spowodować różne problemy z zatkanymi rurami i przewodami. Żeby tego uniknąć, przepisy dokładnie regulują zasady z tym związane, a za ich nieprzestrzeganie grożą różnego rodzaju konsekwencje. Dotyczy do na przykład wylewania tłuszczów. W niższych temperaturach substancje te ulegają stwardnieniu, i po przyklejeniu do ścianek całkowicie mogą zablokować możliwość przepływu. Poza tym przy niektórych rodzajach materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego też powodu wszelkie firmy, używające tłuszczów pod różną postacią, muszą się zabezpieczyć przed ich wylewaniem do systemu kanalizacji. Przeważnie będzie się to robiło za pomocą specjalnych urządzeń, znanych też jako separatory.

Ten obowiązek dotyczy przede wszystkim firm wytwarzających żywność i z branży gastronomicznej, lecz również masarni czy ubojni. Konstrukcja takich separatorów jest stosunkowo prosta, a do ich funkcjonowania wykorzystywane są podstawowe fizyczne prawa. Typowy separator składa się z komory z przyczepioną na spodzie przegrodą. Do komory tej są dostarczane ścieki z całego obiektu, a wypływają już oczyszczone. Zarówno odpływ jak i dopływ znajdują się poniżej lustra ścieków. Ścieki płyną wolno przez zbiornik, a jednocześnie ulegają one oczyszczeniu. Ciężkie zanieczyszczenia opadają na dno i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, ze względu na to że jest trochę lżejszy od wody, gromadzi się na wierzchu. Z uwagi na to, że wraz z kolejnymi ściekami będzie go przybywało, to konieczne jest systematyczne czyszczenie wnętrza urządzenia.

Częstotliwość tej operacji uzależniona będzie przede wszystkim od ilości wytwarzanych ścieków oraz znajdujących się w nich tłuszczy. Przyjmuje się jednak, że robić to należy przynajmniej raz na miesiąc. Dobrym pomysłem może być podpisanie umowy na stałe z jakąś firmą, która będzie się pojawiać w ustalonych odstępach czasu. A taką firmę można na przykład znaleźć w sieci, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła czyszczenie separatorów tłuszcz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment

Magazine, Newspapre & Review WordPress Theme

© 2024 Critique. All Rights Reserved.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]