Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 24 lipca

O czym warto pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry

Jednym z poważniejszych wyzwań przy codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie pojawia się ona w następstwie zaburzeń w gospodarce lipidowej, wtedy niedobór lipidów sprawia, że naskórek przestaje pełnić swoją rolę. Skóra zaczyna być mało jędrna, szorstka i matowa, a równocześnie mogą się na niej pojawiać białe złuszczenia. Lecz przyczyn takiej sytuacji może być więcej, na przykład genetyczne czynniki, różnego rodzaju choroby czy najnormalniej starzenie się.

Wpływ na wysychanie może mieć nawet dieta uboga w składniki odżywcze czy chodzenie do solarium lub przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Z tego też powodu osoby mające taką skórę muszą zadbać o nią odpowiednio, co w praktyce wcale nie jest jakieś bardzo trudne. Trzeba tylko przestrzegać kilku ważnych zasad, i nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem dobrej kondycji skóry. Przede wszystkim należy zacząć od najważniejszej rzeczy, czyli odpowiedniego nawodnienia. Sporo osób nie pamięta o tym, żeby wystarczająco dużo pić, a to akurat jest niezwykle istotne, bo niedobór wody nie jest korzystny dla kondycji naskórka. Niezwykle istotne jest też używanie odpowiedniej jakości kosmetyków do pielęgnowania.

Z jednej strony powinny one być mało podrażniające i delikatne, a równocześnie posiadać w swoim składzie różnego rodzaju substancje nawilżające i zatrzymujące wodę. Bardzo dobre są produkty zawierające kwas hialuronowy, który uznawany jest za rzeczywiście skuteczny przy takim zastosowaniu. Za to wykluczone są wszelkie preparaty zawierające alkohol, ponieważ mocno się one przyczyniają do złuszczania naskórka i mogą powodować podrażnienia. Z takich codziennych zaleceń to należy także unikać klimatyzowanych wnętrz, ponieważ klimatyzacja przyczynia się znacząco do wysuszania, a jeśli nie będzie takiej możliwości, to warto wówczas stosować dobre nawilżające kremy. Dużo na temat tego, jak opiekować się suchą skórą można znaleźć w różnego rodzaju serwisach internetowych, takich jak na przykład poradnik-rodzinny.pl/jak-pielegnowac-sucha-skore/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz