Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 24 lipca

Jak zatroszczyć się o działkę i dom, kiedy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas uwielbia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych regionach występuje około 150 typów motyli dziennych, a żeby ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować niesłychanie łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak dopasować rośliny, by motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach i wielka ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niesłychanie z zapałem korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju likwidacja gniazda szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, że wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, jednak oraz inne owady znajdą miejsce dla własnego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, które ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie kochają być polewane rozległą ilością wody. Gleba tu również odgrywa wielkie znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zapewni należącej do nas roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz