Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czwartek, 27 marca

Jak właściwie przygotować posadzkę pod drewniane panele

Przygotowanie w odpowiedni sposób podłoża to kluczowy etap niezbędny przed montażem paneli drewnianych, od jakiego zależy trwałość i estetyka całej podłogi. Pierwszym etapem jest dokładne sprawdzenie stanu istniejącej powierzchni, usuwając przy tym wszelakie nierówności, ubytki czy uszkodzenia. Podłoże musi być dobrze wysuszone, wypoziomowane i stabilne, co wymaga przeprowadzenia rzetelnych oględzin przed rozpoczęciem wszelkich prac.

Ogólna wilgotność wylewki nie powinna być wyższa niż określone normy, co łatwo się sprawdzi za pomocą specjalistycznego wilgotnościomierza. Przed kontynuowaniem dalszych prac warto pozbyć się wszystkich luźnych elementów, wyczyścić powierzchnię z brudu, kurzu i pozostałości poprzednich podłóg, stosując profesjonalne środki czyszczące dopasowane do danego podłoża. Bardzo ważne jest wyrównanie całej posadzki, niewielkie nierówności można zniwelować przy użyciu masy samopoziomującej, która będzie tworzyć gładką, czystą powierzchnię, za to duże ubytki mogą już wymagać ingerencji budowlańca.

Kolejnym etapem będzie zabezpieczenie całego podłożą za pomocą folii izolacyjnej, która zabezpiecza panele przed ciągniętą z podłoża wilgocią, co ma bardzo duże znaczenie dla ich trwałości i estetyki. Taka folia powinna być rozłożona bez zakładek i zagięć, szczelnie przyklejona do podłoża, dając jednolitą barierę przeciwwilgociową. Na folii należy rozłożyć podkład, który dodatkowo wycisza pomieszczenie, pochłania drobne nierówności i daje duży komfort chodzenia. Warto zwrócić swoją uwagę na techniczne parametry podkładu – jego grubość i rodzaj powinny być dobrane odpowiednio do typu paneli i rodzaju pomieszczenia.

Podczas prac montażowych pamiętać należy o zostawieniu dylatacji przy ścianach, co pozwala panelom na naturalne poruszanie się związane ze zmianami temperatury i wilgotności. Dylatacja powinna wynosić około 10-15 milimetrów i być zakryta listwami przypodłogowymi, które stanowią jednocześnie element dekoracyjny. Po potrzebne do tego materiały można się wybrać do jakiegoś sprawdzonego sklepu, takiego jak na przykład podlogi24.NET.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz