Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 24 lipca

Dlaczego wykrywanie metali jest tak ważne przy produkcji żywności

{W czasie produkcji żywności konieczne jest zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne przede wszystkim jest to, aby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe przedmioty, które również znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że odłamany zostanie jakiś fragment nakrętki czy śruby, aby pojawił się problem.

Z tego też powodu podczas wytwarzaniu

Wytwórcy żywności muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Niezwykle ważne jest oczywiście stosowanie odpowiednich składników oraz dbanie o higienę i czystość na wszystkich etapach. Ale jest jeszcze jeden aspekt, o którym przeciętny konsument niewiele wie, to znaczy detekcja metali. Jak pokazuje praktyka, że w przypadku linii produkcyjnych problem taki dość często się pojawia. Oderwane elementy obudowy, pourywane części czy nawet niewielkie śrubki to coś, co absolutnie w jedzeniu nie może się znaleźć. Z tego też powodu producenci żywności wykorzystują różnego rodzaju urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wyłapanie wszystkich, nawet całkiem małych metalowych drobinek.

Takie urządzenia najczęściej składają się z bardzo mocnych neodymowych magnesów, jakie mają największą moc ze wszystkich. Dzięki temu skutecznie wyłapują one wszystko, co posiada tylko właściwości magnetyczne i przypadkiem się znalazło w produkcie spożywczym. Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali tą metodą nie umożliwi wyłapania niebezpiecznych przedmiotów z innych metali, na przykład aluminium lub miedzi. W takim przypadku stosować należy inne sposoby, żeby również dopilnować, aby nic nie przedostało się do jedzenia.

Jedną ze stosowanych technik jest separacja metalu za pomocą urządzeni używających promieniowanie rentgena. Takie detektory charakteryzuje duża skuteczność działania, i bardzo dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Co ma duże znaczenie, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich funkcjonowania nie będą zakłócały elementy metalowe, z jakich zrobiony jest taśmociąg czy też samo urządzenie.

Przy detektorach metali niezwykle istotne jest, jak radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. W przypadku modeli używających magnesów neodymowych będzie możliwość wychwytywania elementów, mających wielkość nawet kilkudziesięciu µm. Rentgenowskie urządzenia też się cechują wysoką precyzją działania, a dodatkowym ich plusem jest duży zakres wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz