X

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu swojego psa czy kota

Wzięcie do swojego domu kota czy psa to też wzięcie odpowiedzialności za niego. Zwierzakowi należy bowiem zapewnić jedzenie i wodę, zadbać o jego higienę, a jeżeli okaże się to niezbędne zająć się również leczeniem. Z związane są określone wydatki, jakie przy chorobie albo wypadku mogą być naprawdę pokaźne. Z tego też powodu posiadacze zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem jakiejś polisy, która by w takim przypadku bardzo pomogła.

Jak można zauważyć, ubezpieczenie kota online pojawiać się zaczyna w coraz większej ilości ubezpieczycieli. Wprawdzie na razie kupić ją można tylko jako dodatek do jakiegoś innego ubezpieczenia, ale świetnie, że takie możliwości w ogóle są dostępne.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa obejmować będzie różne ryzyka. Najczęściej jest to możliwość leczenia w przypadku choroby albo wypadku, koszty uśpienia czy kradzież. Niezwykle przydatną i wartą zainteresowania możliwością jest ochrona OC. W przypadku, kiedy zwierzę zrobi jakieś szkody lub ugryzie kogoś, to odszkodowanie z takiego zdarzenia wypłacone zostanie przez ubezpieczyciela.

Typowe ubezpieczenie psa online to wydatek kilkudziesięciu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza powinno się zwrócić. Co ważne, polisą można objąć nie tylko koty i psy, lecz również wiele innych gatunków. W wielu towarzystwach będą to rybki i ptaki, ale jeśli poszuka się odpowiednio, to można będzie też znaleźć polisy na chomiki, świnki morskie, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Gosia Janowicz:
Related Post